wtorek, 8 grudnia 2015

Zapowiedzi ksiązkowe grudzień 2015
     Wiem, że trochę spóźnione, bo już mamy 9 grudnia, ale nie znaczy to, że nowości wydawniczych nam nie przybywa! :) 
Oto lista kilku tytułów, które uważam za ciekawe i warte poznania w bieżącym miesiącu:


PREMIERA : 02.12.2015

Nieśmiały fryzjer Barney Thomson przeżywa swoje życie w nastroju rozpaczliwej przeciętności. Rutyna ostatnich dwudziestu lat, spędzonych w fachu golibrody, zaczyna dawać mu się we znaki. Jednak nawet najnudniejsze życie można doprawić szczyptą... nieumyślnego zabójstwa. W jednej chwili monotonne życie Barneya Thomsona zmienia się w istną groteskę, a sam bohater wkracza do komicznego i absurdalnego świata seryjnego mordercy...


PREMIERA : 02.12.2015


Fascynujący świat małych wielkich odkryć!

Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!?
Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian.
Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji.

PREMIERA: 03.12.2015
Debiutancka powieść autorki wielkiego bestselleru "Wszystko, co lśni". Prowokująca i ambitna.

W mieście wybuchł skandal obyczajowy – nauczyciel liceum muzycznego miał kontakty seksualne z nieletnią uczennicą. Główna postać w powieści, nauczycielka saksofonu, przygląda się swojej klasie, przyjaciółkom ofiary, które wyrażają oburzenie seksualnym skandalem, ale zarazem bardzo chętnie, z zaciekawieniem i zazdrością, śledzą każdy jego detal…Z liceum sąsiaduje szkoła teatralna. Jej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem jest ten skandal. Wytyczenie granic między sztuką, dramatem scenicznym a światem realnym z jego życiowymi dramatami wzbudza jeszcze większe emocje, gdy młody student szkoły aktorskiej dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego również nieletniej dziewczyny.

PREMIERA : 12.12.2015


Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią nadciągnęły kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy artefakt. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, a więc czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk.
Kto planuje wyrządzić krzywdę pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom?
Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony?
„Coś się wydarzy” – mówią ogłoszenia w autobusach. Czy ponure przeczucia Herberta się sprawdzą? Jakie sekrety skrywają tajemnicze tunele, położone głęboko pod Warszawą?
Tropy prowadzą w różne miejsca, a czasu jest jak zwykle za mało.

PREMIERA : 12.2015

W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierre’a Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka – opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną córkę – stara się jednak iść przez życie z podniesioną głową, ciesząc się z każdego dnia i kolejnych nowych umiejętności córki, w duchu licząc na uśmiech losu.

Malwina codziennie na nowo odbudowuje w sobie chęć do życia i walki o lepsze jutro dla siebie i swojego dziecka, które przez wielu, w tym również przez własnego ojca, zostało odtrącone, a tym samym pozbawione miłości, troski i wsparcia, którego ze względu na swój stan zdrowia szczególnie potrzebuje.


Mam nadzieję, że któraś z tych pozycji Was zainteresuje :)
A jakie są Wasze propozycje na grudniowe wieczory?

9 komentarzy:

 1. Intryguje mnie książka szukając szczęścia, chyba się na nią skuszę w nowym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Szukając szczęścia" brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej zainteresowało "Szukając szczęścia", a następnie "Order" - myślę, że na te dwie pozycje mogłabym się skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic mnie jakoś nie zainteresowało ;) Pozdrawiam <3
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. nie mogę doczekać się Próby! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie będzie ona na liście kolejnych zakupów książkowych :3 Również pozdrawiam!

   Usuń
 6. Małe wielkie odkrycia to bardzo fajna pozycja, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W grudniu jest mało nowości wydawniczych, taki czas, ale po Nowym Roku będzie się działo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W grudniu nic mnie szczególnie nie zainteresowało. Z książkowymi zakupami czekam na styczeń :)
  Pozdrawiam serdecznie.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń